Φιλική ήττα για ΠΑΟ Καλυβίων, από την Γαβαλού

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2022

Ο ΠΑΟ Καλυβίων γνώρισε ¨φιλική¨ ήττα σε αγώνα που έδωσε το απόγευμα στο γήπεδό του, με αντίπαλο τον Κεραυνό Γαβαλούς, στα πλαίσια της προετοιμασίας τους για το νέο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Γαβαλούς επικράτησε τελικά με σκορ 1-4 με τα γκολ να πετυχαίνουν οι  Παπαδόπουλος (15΄, 75΄) Γ. Παπαευθυμίου (25΄) και ο Μουρτζιάπης (60΄).

Το γκολ για τον ΠΑΟ πέτυχε ο Ζιώγας (35΄), με σουτ μέσα από την περιοχή.

Για τους γηπεδούχους και ενώ το σκορ προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου ήταν 1-2, σε εκτέλεση πέναλτι, ο Π. Καρύμπας δεν μπόρεσε να σκοράρει, πέναλτι το οποίο μπλόκαρε σταθερά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Οι Καλυβιώτες έπαιξαν με ελλείψεις στη σύνθεσή τους, ενώ η ομάδα της Γαβαλούς έδειξε αρκετά θετικά αγωνιστικά στοιχεία και δίκαια πήρε τη νίκη.

ΠΑΟ Καλυβίων (προπονητής Ανδρέας Κονδύλης)

Π. Σαμαράς, Χρ. Χετάϊ, Χρ. Πατσαούρας, Γ. Τίττης, Τ. Πολίτης, Χ. Τσομπανάς, Χρ. Ζαχαράτος, Π. Καρύμπας, Ζώγας, Γ. Καραλής, Γ. Στρατόπουλος

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Γ. Αναστασίου, Δ. Αναστασίου, Ν. Μιγδάκης, Γ. Ψιλογιαννόπουλος, Κ. Ζώης

Κεραυνός Γαβαλούς (προπονητής Δημήτρης Λώλος)

Κατερινόπουλος, Κουτσιάς, Κολοκούρας, Τσιντζέλης, Χαραλάμπους, Κουζέλης, Γ. Παπαευθυμίου, Αλεξανδρής, Παπαδόπουλος, Μπανάκας, Βίβας

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι: Καλατζής, Λιόντος, Μπισδούνης, Μουρτζιάπης, Γαλανόπουλος.