Αγώνας προετοιμασίας ΠΑΟΚ Καλυβίων - Παντάνασσα

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Τον δεύτερο φιλικό αγώνα πραγματοποίησε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδό του ο ΠΑΟΚ Καλυβίων, με αντίπαλο τον Χρ. Αστέρα Παντάνασσας.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ αντιμετώπισε πολλά προβλήματα, ιδιαίτερα στο α΄ μέρος του παιχνιδιού, όπου ναι μεν ξεκίνησε με καλή κυκλοφορία της μπάλας, αλλά μετά το 30΄ λεπτό  αποσυντονίστηκε και δέχτηκε πέντε τέρματα από την αντίπαλη ομάδα, που ήταν σε αυτό το διάστημα καλύτερη.

Στο δεύτερο ημίχρονο θα λέγαμε ότι, το παιχνίδι ήταν ¨ισορροπημένο¨ για τις δυο ομάδες, ενώ το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε τελικά 2-7 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Για τους Καλυβιώτες σκόραραν οι Φ. Χετάι και Ν. Ρεπετσάς.

Τα γκολ της Παντάνασσας πέτυχαν οι: Κρανιάς (3), Δ. Αρμύρας (3) και με αυτογκόλ του Στρατόπουλου.

ΠΑΟΚ Καλυβίων (προπονητής Νίκος Φαναριώτης)

Π. Ζαχαράτος, Χ. Πατσαούρας, Χ. Ζαχαράτος, Ν. Ρεπετσάς, Θ. Μπελεβώνης, Ανδ. Μακρής, Κ. Ψιλογιαννόπουλος, Αριστόπουλος, Γ. Αντωνόπουλος, Φρ. Χετάϊ, Γκ. Σαρασέλι.

Έπαιξαν επίσης οι: Κ. Στρατόπουλος, Γ. Αναστασίου, Μουτσάι, Ν. Αναστασίου.

Χρ. Αστέρας Παντάνασσας (προπονητής Γιώργος Αρμύρας)

Πριτσούλης, Κωνσταντόπουλος, Ρέφι, Κουμάσης, Κουτσαύτης, Καγιάτζας, Κλέϊβις, Γ. Αρμύρας, Κρανιάς, Δ. Αρμύρας, Δημητρίου.